Bavnehøj 123A, Vester Nebel i Egtved er solgt for 2.495.000 - se køberen og 4 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Egtved og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Egtved følger boligmarkedet i og omkring Egtved. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Bavnehøj 123A, Vester Nebel solgt for 2.495.000 kr.

Boligen overtages af Helena Marie Bossen Kuntz og Oliver Bossen Kuntz den 24. marts. Køberen har betalt 2.495.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 16.745 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.700.000 og boligen er derfor handlet til 47% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 149 kvm. og er opført i 1994. Grunden er på 807 kvm.

Boligen er solgt af Mæglerhuset Kokborg & Co.

Varmkærvej 11, Varmkær solgt for 2.075.000 kr.

Boligen overtages af Nicklas Meyer Nielsen og Pernille Klejs Nielsen den 11. maj. Køberen har betalt 2.075.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 13.651 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 770.000 og boligen er derfor handlet til 169% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 6 værelser på i alt 152 kvm. og er opført i 1850. Grunden er på 13.395 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Estate Hjort - Egtved

Vorkvej 69 solgt for 1.000.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 24. april. Køberen har betalt 1.000.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 8.403 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 510.000 og boligen er derfor handlet til 96% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 119 kvm. og er opført i 1905. Grunden er på 1.187 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af danbolig Vejle

Bramdrupvej 145, Aagaard solgt for 845.000 kr.

Boligen overtages af Mathilde Wihrs Kristensen den 03. marts. Køberen har betalt 845.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 4.225 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.200.000 og boligen er derfor handlet til 30% under den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 200 kvm. og er opført i 1877. Grunden er på 995 kvm.

Boligen er solgt af &Living, Vejle

Vestergade 27 solgt for 720.000 kr.

Boligen overtages af Jurijs Vorobjovs den 13. april. Køberen har betalt 720.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 4.000 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.100.000 og boligen er derfor handlet til 35% under den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 8 værelser på i alt 180 kvm. og er opført i 1903. Grunden er på 553 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Estate Hjort - Egtved

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk