Måske vil du ikke betale meget for din næste bolig, eller måske leder du efter et håndværkertilbud? Lige her finder du i hvert fald de billigste boliger i Egtved.
Drømmer du om en bolig i absolut topklasse? Vi har samlet de dyreste boliger, der lige nu er til salg i Egtved.
Kølig start, mild eftermiddag. Dagens vejr bliver overvejende tørt og roligt, og temperaturen stiger fra morgenens friske niveau til en mere behagelig afslutning senere på dagen.
Tag hele familien med på en lærerig skattejagt på Læringsbroen på RessourceCenter Vejle og følg Otto Odder gennem affaldets spændende verden.
Vi har kigget på denne uges tilbudsaviser for dagligvarebutikker i Egtved og fundet nogle fantastiske tilbud. Her er et udpluk af de bedste tilbud fra DagliBrugsen, Min Købmand og SuperBrugsen.
2 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Egtved. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
Vejle Kommune lancerer ny Sammenholdspulje med 200.000 kroner for at styrke integrationen af internationale tilflyttere i mindre bysamfund.
Borgernes ideer satte sit præg, da Vejle Kommunes nye daginstitution på Kometvej nu får navnet Børnehuset Kometen – valgt ud fra hele 50 fantasifulde navneforslag.
To nye vandtilbageholdelsesområder ved Fruensmøllested Bæk skal styrke klimatilpasningen og beskytte Vejle by mod oversvømmelser.
Uanset om du er interesseret i videnskabelige foredrag om havets giganter eller ønsker at forbedre dine tennisevner, byder den kommende uge i Egtved på spændende aktiviteter for alle.
En inspirationstur til Naturalliancen Thy og Han Herred har givet Vejle Kommune og samarbejdspartnere nye perspektiver på at skabe store sammenhængende naturområder gennem frivillige partnerskaber.
Arkitekturens Dag i Vejle byder på byvandring, oplæg og prisuddeling med fokus på at give nyt liv til byens eksisterende bygninger mandag den 5. oktober.
I Egtved koster et nyt internetabonnement i gennemsnit 373 kr. om måneden. På to minutter kan du se, hvad nyt internet koster for dig lige nu – og om der er penge at spare ved at skifte.
Over 300 gæster deltog i årets Frivillig Fredag i DGI2 Huset, hvor Frivilligprisen blev uddelt til Gerrit Frederik Ipskamp og Cafégruppen Efterladte efter selvmord, Vejle.